Malatya Eğitim Vakfi Ankara Şube Başkanı Haluk Akşit Oldu

Malatya Eğitim Vakfı;

Ankara Başkanı Mehmet Haluk Akşit oldu...

Malatya Eğitim Vakfı Ankara Başkanı olan Haluk Akşit, gazetecilere açıklama yaptı. MEV Ankara Başkanı Akşit, Böyle onurlu ve şerefli bir göreve isminin konuşularak gündeme gelmesinde özellikle katkısı olan Ankara Malatyalılar Federasyonu (MAFED) Başkanı Kamil Göksu ve Genel Merkez başkan ve yönetim kurulundaki kıymetli yöneticilere teşekkür etti.

Başkan Akşit “Bizim aile olarak ve bireysel olarak her hangi bir statüye ve Kimliğe ihtiyacımız yoktur. Benim için önemli olan  ülkemizin geleceği olan gençlerimize destek olacak çalışmaları yapmaktır .Eğitimini tamamlamak isteyen ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitimine bir nebzede olsa katkı sunabilirsek bizim aile olarak en büyük mutluluğumuz bu olacaktır.” dedi.

Açıklama yok.

MEV Ankara Başkanı Haluk Akşit, çeşitli ziyaret ve istişarelerde bulunmaya başladığını ifade edip “Malatyalı kardeşlerimle birlikte hareket edip kısa süre içerisin de işe koyulacağız.”şeklinde konuştu.

Malatya Eğitim Vakfı Ankara Başkanı Mehmet Haluk Akşit, 1958 Malatya’da dünyaya geldi. Haluk Akşit Elektrik Mühendisi olup Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Baş Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

Eski  Kültür ve Turizm ve  Kadın ve Aile'den Sorumlu Devlet Bakanı olan  Güldal Akşit'in eşi Mehmet Haluk Akşit, Malatya’nın önceki dönem Milletvekili Hüseyin Avni Akşit’in oğlu, Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın gözdelerinden yine önceki dönem Malatya Milletvekili Galip Demirel’in de damadı.

Mehmet Haluk Akşit, Malatya sevdası ile tanının bir bürokrat.