MAFED(Ankara Malatya Dernekler Federasyonu)Greenpark hotelde bir araya geldi

MAFED Yönetim kurulu tarafından organize edilen Greenpark Oteldeki iftar programında MAFED(Ankara Malatyalılar Federasyonu)Danışma Meclisi Başkan Vekilleri ve Kurul Başkanları belirlendi.
Program; MAFED Genel sekreteri  tarafından açıldı ve Federasyon hakkında teknik bilgiler sunuldu, üyelik konularına değinildi açıklama şöyle:
Ankara da bulunan 5 dernek tarafından kurulan MAFED kurucu dernek ve başkanları;
Battalgazi Derneği Başkanı - 
Kale Derneği Başkanı-
Yeşilyurt Derneği Başkanı - 
Pütürge Derneği Başkanı -
Doğanşehir Polat Derneği Başkanı-
Her dernek 6 kurucu delege belirlemiştir. Daha sonra Ankara Malatyasporlular Derneği -Etimesgut Malatyalılar Derneği  kongrelerini yapmış, federasyonumuza üyelik başvurusu yaparak üye olmuş ve temsilcileri yönetim kurullarında ve diğer organlarda görev almışlardır.
MAFED Yapmış olduğu ilk kongrede bu kurucu ve üye derneklerin temsilcileri arasında seçimle tüm organlarını oluşturmuş ve MAKON ( Malatya Konfederasyonu ) için 10 kişilik kongre delegelerini seçmiştir.
Bu günkü toplantımızda Genel Kurul Kararıyla belirlenen MAFED Danışma Meclisi E.Bakanımız Güldal AKŞİT Başkanlığında 3 Başkan Vekili , koordinatör ve kurul başkanlıklarının seçimleri yapılacaktır dedi.
MAFED Başkanı  konuşmasında Federasyonumuzun proje odaklı aktif bir federasyon olarak yola çıktığını ifade etti. Malatyamız için önümüzdeki çalışma döneminde yönetim olarak planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Tüm bu hazırlanacak ve hazırlanmış olan projelerde danışma meclisi üyelerinin çok büyük desteğine ve katkısına ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Federasyon olarak eğitim odaklı projelere ağırlık vereceklerini söyledi. Sosyal, kültürel ve akademik anlamda Malatyamıza eğitim projelerine katkıda bulunmaya çalışacağız dedi.
MAFED Basın Medya Direktörümüz  yapmış olduğu sunumda Malatya ilimizdeki eğitim öğretim kurulları hakkında kısaca bilgiler verdi.
Ayrıca 2015-2018 yılları arasında Malatya ilimizde okuyan öğrencilerin ilköğretimden orta öğretime ve liseden üniversiteye geçişteki sınavlarda başarı sıralaması hakkında bir sunum yaptı. Federasyon olarak gelecek nesillerin akademik başarılarını artırma adına yapabilecekleri projeler hakkında bilgiler verdi.
Ankara Malatyasporlular Derneği Başkanı  konuşmasında Bakanımız Guldal Akşit in bir hasta yakinimizla ilgilenmesi bizi gururlandırdı kendilerine nekadar teşekkür etsem azdir dedi.
Güldal AKŞİT( MAFED Danışma Meclis Başkanı) yaptığı konuşmada Bizleri bir araya getiren Federasyonumuzun yönetim kurulu başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. MAFED in Malatya için önemli bir adım olduğunu belirterek hep birlikte güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum dedi. Bugün Malatya spor kaşkolleri taktık Malatya spor tarihinde ilk defa UEFA ya gidiyor bu başarıda büyük katkısı olan Adil GEVREK ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum bizlere bu gururu yaşattıkları için.
Malatya sporumuzda inşallah Fenerbahçe gibi,Trabzonspor gibi takımların arasında yer alarak UEFA dan başarıyla döneceklerdir.Malatya sporumuzun bu başarısında katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Toplantı esnasında söz isteyen MAFED Yönetim Kurulu üyesi ve Dış İlişkiler Direktörü konuşmasında MASTÖB ün gölbaşında 3 000 m2 arsası var bunu değerlendirmeliyiz dedi.
Söz alan MAFED Danışma Meclisi Kamu Kurumları ile ilişkiler kurulu başkanı  Malatya da zamanında eğitimin çok üst düzeyde olduğunu çok başarılı okulları bulunduğunu belirterek şimdi de eğitim düzeyimizin yükseltilmesi konusunda gayret etmeliyiz dedi.
Söz alan Danışma Meclisi Koordinatörü Malatya derneklerinin Federasyon çatısı altında birleşmesinin çok olumlu bir gelime olduğunu ifade ederek Federasyonun bu önemli toplantısında bazı projelerden bahsederek özellikle İnönü Üniversitesinde gerçekleştirilen organ nakillerinin tanıtımı hususunda desteğinizi istiyorum dedi.
Daha sonra Seçimlere geçildi.