Bolu Koru Oteli NURETTİN SOYKAN STADI Coşkuyla açıldı

Bolu Koru Oteli Nurettin SOYKAN Stadı coşkuyla açıldı.

Ankara Malatya Dernekler federasyonu ( MAFED) in organize ettiği açılışta Sivil toplum örgütleri ve Y.Malatyaspor tarafından Prof.Dr.Hasan Biri ye plaketler ve Y.Malatyaspor forması takdim edildi.

Törende MAFED (Ankara Malatyalılar Federasyonu Başkanı) KAMİL Göksu kısa bir konuşma yaparak Hasan Biri hocamıza gösterdiği vefa dan dolayı tüm sivil toplum kuruluşlarımiz adına teşekkür ederim dedi.

Doğanşehir Eğitim Vakfı başkanı Muammer Şahin rahmetli Soykanin arkadaşı olması nedeniyle birkaç anısını paylaştı.

Prof.Dr.Hasan Biri de konuşmasında Malatyaspora ve Malatya'ya önemli katkılar sunmuş Merhum Soykanin ismini tesisimde yasatmaktan çok mutluyum tesisimize her yıl yüzlerce takım ve sporcular geliyor herkes Malatyasporu ve soykani görüp biyografisi ni okuyor bu çok önemlidir.

Rahmetli Soykanin Avukatı İbrahim kali da konuşmasında bir anısını anlattı ve çok ilgi çekti.

Son konuşmayı SOYKAN ailesini temsilen katılan torunu Didem hanım yaptı.Duygu yüklü olan konuşmasında birçok katılımcı gözyaşlarını tutamadı.Dedemin böyle vefalı dostlarının olmasından çok mutluyum nekadar teşekkür etsem azdır dedi.Vesile olan Hasan biri hocama ve Kamil Göksu ya çok teşekkür ederim dedi.

Daha sonra MAFED (Ankara Malatyalılar Federasyonu Başkanı) KAMİL Göksu

Malatya Konfederasyonu adına (Muammer Şahin)Malatya Sivil toplum örgütleri birliği adına (Nazife Özdemir)Malatya Sivil toplum örgütleri birliği Ankara Şubesi başkanı Selçuk Kaymaz tarafından plaket takdim edildi

Y.Malatyaspor adına 44 Numaralı formayı Sportif Direktörümüz İzzet Erdoğan , Kulüp Müdürümüz Selçuk Günaydın ve Hakan Çalışkan hocamız,Hasan biri ve Aydan Biri hocamıza takdim ettiler.

Açılış kokteyline birçok Sivil toplum örgütleri temsilcileri

Malatya Konfederasyonu,Malatya Sivil toplum örgütleri birliği, Malatya Sivil toplum örgütleri birliği Ankara Şubesi, Ankara Malatyasporlular Derneği -Akcadaglilar Derneği,Arapgir Spor Kulübü,Polat Derneği,Dogansehirliler Derneği, Doğanşehir Eğitim Vakfı,Battalgaziler Derneği,Kale Derneği, Etimesgut Malatyalılar derneği, Eskişehir Malatyalılar Derneği,Puturgeliler Derneği,Yesilyurtlular Derneği temsilcileri ve çok sayıda vefalı Malatyalı hemşehrilerimiz katıldı.

Törenden sonra Prof.Dr.Hasan Biri hocamiz katılımcılari misafir ederek Cihat Yaman in Malatya türküleri eşliğinde ikramlarda bulunarak agirlayip uğurladı.

+13