Başkan Zelyurt;Polat Damlataş Mağarası nı Turizme Açaçacağız

 Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt teknik ekibiyle birlikte Polat Mahallesinde bulunan ve önemli bir Turizm potansiyeline sahip Damlataş Mağarasında incelemeler yaptı. 2260 metre yüksekliğindeki Kuzkaya Tepesinin 2150. metresinde ve çok sayıda sarkıt ve dikitin bulunduğu mağarada incelemelerde bulunan Başkan Zelyurt Işıklandırma işleminin de en kısa zamanda yapılacağını belirtti.
          İlçeye 20 Km mesafedeki Polat mahallesinde bulunan Damlataş Mağaralarına ulaşımın rahat olması için Doğanşehir Belediyesi tarafından dozerlerle yol genişletme çalışması yapılırken Başkan Durali Zelyurt " İçerisinde sarkıkların bulunduğu Polat Damlataş Mağarası turizme açılacak yerlerden biridir. 
        İçerisini gezdiğimiz mağarada yer, yer sularla karşılaşmış bulunmaktayız. Kuracağımız güneş panelleriyle mağaranın içerisine elektrik tesisatı döşeyerek, mağarayı aydınlatacağız. Mağaraya ulaşımın kolay sağlanması için mağara yolunda dozer ile yol düzenleme çalışmaları yapılarak genişletildi.
         Damlataş Mağarasını Turizme kazandırdığımızda ilçemize önemli bir Türizm geliri de sağlamış olacağız. hem Esnafımız kazanacak hem de ilçemizin tanıtımına katkı sunmuş olacağız. Şimdiden yerli ve yabancı birçok turisti ilçemizde misafir etmiş olacağız. 

Haber: Kayhan İNCEOĞLU